KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 11987186
*
nr 1198 7186
Erik Norselius
(1874-1956), Sverige
Oljemålningar, Franska landskap, signerade, -23 och -24. Olja på duk, 27x60
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 20:51:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 16:00:13
1
Vinnande bud
20/8 16:34:16
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Erik Norselius
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Läs mer om Erik Norselius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik norselius franska landskap olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26
-
2119 Oljemålning
Astri Pekkonen, blomsterstilleben. Signerad, orama..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:03
*
Erik Norselius
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Läs mer om Erik Norselius
nr 1198 7186
Erik Norselius
(1874-1956), Sverige
Oljemålningar, Franska landskap, signerade, -23 och -24. Olja på duk, 27x60
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/8 16:00:13 | 1 | Vinnande bud |
20/8 16:34:16 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Erik Norselius
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.Läs mer om Erik Norselius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik norselius franska landskap olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26 -
2119 Oljemålning
Astri Pekkonen, blomsterstilleben. Signerad, orama..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:03